Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej.

Warsztaty uczniowskie w stolicy

Pracę nad realizacją IV edycji Ogólnopolskiego Programu ,,Złote Szkoły NBP” społeczność naszej szkoły rozpoczęła od wyjazdu do Warszawy. Uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami – dyrektor Edytą Banasiak, wicedyrektor Katarzyną Wyborną, Izabelą Krupińską, Urszulą Borwik, Marleną (...)

Ekonomiczne przerwy

"Ekonomiczne przerwy" to innowacyjna forma edukacji finansowej, która miała miejsce podczas projekcji filmików dostępnych na stronie Narodowego Banku Polskiego tj. : Pieniądz − Co świadczy o jego wartości? Mały format, wielka sztuka. Złoty. Wszystko, co (...)

Wartość Edukacji o Pieniądzu

Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej staje na czele działań edukacyjnych w ramach programu „Złote Szkoły NBP", a Publiczna Biblioteka im. Braci Gillerów w Opatówku z dumą została partnerem tych fascynujących inicjatyw. Podczas dwóch kolejnych dni w czterech grupach (...)

Rola pieniądza w gospodarce

Uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w lekcji pt. „Rola pieniądza w gospodarce", która została przeprowadzona przez pracowników banku Santander Bank Polska . To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczniom cennej wiedzy na temat roli pieniądza w (...)

Pieniądz w dziejach Polski

Historia pieniądza w Polsce to fascynująca opowieść o przemianach gospodarczych, społecznych i politycznych, które odzwierciedlają się w rozwoju monetarnych systemów oraz ewolucji walut. Lekcja historii na temat „Pieniądz w dziejach Polski" może być wyjątkowym doświadczeniem (...)

Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego

Lekcja na temat reform gospodarczych Władysława Grabskiego skupiała się na jego kluczowych działaniach jako ministra skarbu i premiera II Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1923-1925. Reformy te miały na celu stabilizację polskiej gospodarki, która była wówczas w kryzysie po (...)

Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna

W dniu 9 lutego 2024 miała miejsce wyjątkowa lekcja pod tytułem „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna", przeprowadzona we współpracy z Bankiem Spółdzielczym Ziemi Kaliskiej . To niezwykłe wydarzenie nie tylko pozwoliło uczniom zgłębić historię (...)

Na tropie Złotego

Lekcje języka polskiego na temat „Na tropie Złotego" stały się niezapomnianym doświadczeniem dla uczniów klas IV - VIII. W przystępnej i atrakcyjnej formie, uczniowie nie tylko zgłębili historię polskiej waluty, ale także przypomnieli sobie władców Polski oraz odkryli tajniki (...)

Historia pieniądza na ziemiach polskich: lekcja w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej

Grupa uczniowska wraz z drużyną ambasadorów miała niezwykłą przyjemność uczestniczyć w fascynującej lekcji historii pieniądza na ziemiach polskich, którą przeprowadzono specjalnie dla nich w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu pogłębienie wiedzy (...)

Edukacyjna Przygoda w Sali Kinowej

Nasza szkoła miała przyjemność zorganizować ekranizację dwóch edukacyjnych filmów w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku w kameralnej sali kinowej. Dla uczniów klas 1-4 zaprezentowano filmy ,,Moje Pierwsze Pieniądze: Magiczne Pudełko" oraz ,,Bank Centralny", natomiast (...)

Zobacz niedawno opublikowane artykuły:

Jeśli poszukujesz archiwalnych artykułów zapraszamy do naszej Kroniki.