Nasze konkursy recytatorskie

„...poezja przemawia do człowieka albo od pierwszego wejrzenia, albo wcale.” John Maxwell Coetzee

W kwietniu odbyły się w naszej szkole dwa konkursy recytatorskie. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali wiersze patrona Władysława Broniewskiego, zaś dzieci oddziału przedszkolnego „Słoneczka”przedstawiły utwory o ekologii. Za każdym razem było to wydarzenie artystyczne. Recytacja rozbudza u młodych ludzi zainteresowanie poezją oraz oswaja z pozytywną tremą przy pierwszych publicznych wystąpieniach, wzmacnia wiarę w siebie. Ocenie podlegało opanowanie pamięciowe tekstu, wrażenia artystyczne, wymowa i intonacja oraz stopień trudności wiersza. Uczniowie świetnie przygotowali się do tych konkursów. Recytacje były na wysokim poziomie, jury miało trudne zadanie, gdyż poziom był wyrównany. Dodatkowo w oddziale przedszkolnym dzieci zaprezentowały wspaniałe ekologiczne stroje. Natomiast pierwszoklasiści dostąpili zaszczytu ceremonii pasowania na czytelnika.

Konkursy dostarczyły wielu emocji i niezwykłych wzruszeń, zarówno występującym jak i ich opiekunom , również zasiadającym w komisji.

Dziękujemy jury: pani Urszuli Borwik, pani Magdalenie Misiak, pani Ewie Napierale – Kowalczyk, pani dyrektor Edycie Banasiak. Szczególne podziękowania za cenne rady i wskazówki składamy na ręce pań wychowawczyń: Anny Macniak, Ewy Szalkiewicz, pani Aldony Pietrzak oraz Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie swoich pociech.

Jury doceniło występy naszych uczniów i przyznało zaszczytne miejsca oraz wyróżnienia.

Klasa I „ Wiersze Władysława Broniewskiego”

I miejsce Jerzy Olejnik

II miejsce Helena Jakóbczak

III miejsce Szymon Zieliński

Udział

Olivia Bliźniak, Martyna Gibus, Antoni Kober, Róża Kujawiak, Marcel Świderski, Szymon Wałęsiak

Oddział przedszkolny „Słoneczka”

I miejsce Blanka Jeżewska, Aleksander Całka

II miejsce Amelia Garstka, Oliwia Rychter

III miejsce Franciszek Rawicki, Marianna Stawska

Wyróżnienia

Natalia Kurowska, Anna Wałęsiak, Maria Wypych

Udział

Katarzyna Amborska, Blanka Balcerzak, Wiktoria Ciołek, ,Adam Dziedzic, Tymon Karolak, Krzysztof Grzelak, Antoni Tośta, Michał Tułacz.Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem