„Przez krzyż do chwały”

Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć  je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja” oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan Święta Wielkanocne.                                                                            

„Przez krzyż do chwały” - tymi słowami rozpoczęliśmy 27 marca montaż słowno-muzyczny w naszej szkole. Uczniowie z klasy IV i VI pochylili się nad znaczeniem krzyża w naszym życiu, natomiast dzieci z klasy I wyjaśniali pochodzenie i znaczenie zwyczajów wielkanocnych.

Owym montażem słowno-muzycznym uczczono Zmartwychwstanie Pańskie – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijan. Stał się on dla nas wszystkich powodem głębokich przeżyć i refleksji. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Wizytator Jolanta Raszewska, pan Krzysztof Dziedzic-sekretarz Gminy Opatówek, pan Wiesław Majewicz-dyrektor Hospicjum w Rożdżałach, emerytowani dyrektorzy – pani Janina Banasiak i pani Teresa Kobierska, emerytowana nauczycielka – pani Barbara Sobieraj.

Po złożeniu życzeń przez panią dyrektor Edytę Banasiak, a następnie przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Jakuba Waszaka goście, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani upominkami, wykonanymi na szkolnej drukarce 3D, a następnie udali się na tradycyjne śniadanie wielkanocne.

Była to miła chwila!

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem