Rajd rowerowy

W słoneczne czwartkowe przedpołudnie 13 czerwca uczniowie klasy VII zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klasy V oraz nauczycieli na rajd rowerowy pt. ,,Moja Mała Ojczyzna”. Trasa wiodła przez miejscowości, w których mieszkają siódmoklasiści.

Rowerzyści w czasie trwania przejażdżki mieli do wykonania różne zadania. Większość z nich opierała się na wiedzy, którą zdobyli w czasie lekcji geografii i realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Zabiorę Cię właśnie tam”. Oprócz świetnej zabawy i realizacji podstawy programowej uczniowie naszej szkoły mogli: rozbudzać swoje zainteresowania przyrodnicze i kulturowe, poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać w sobie ciekawość świata poprzez zainteresowanie oraz poczucie odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze i kulturowe własnego regionu. Doskonalili umiejętności interpersonalne, komunikowania się, aktywnego słuchania. Rozwijali kreatywne myślenie, kształtowali umiejętność pracy zespołowej oraz przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania się w czasie wycieczki terenowej.

Uczniowie klasy VII z nauczycielem geografii pragną podziękować nauczycielom, którzy im towarzyszyli na trasie oraz Państwu Pilasom, którzy nas serdecznie ugościli na swojej posesji.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem