Wycieczka do Łodzi

7 czerwca klasy druga, trzecia oraz czwarta wraz z opiekunami: p. Wiesławą Giercarz, p. Ewą Janiak, p. Anną Macniak, p. Renatą Szlenkier i p. Marleną Pilarczyk wybrały się na wycieczkę do Łodzi. 

Pierwszym punktem wyjazdu był wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej. Wszystko rozpoczęło się od Ulicy Żywiołów. To 3 piętra eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój .Ekspozycja jest podzielona na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami: wody, ziemi, powietrza, ognia i życia. Dzieci uczestniczyły również w niezwykłym pokazie , obejrzały wir ognia i wiatru. Ulica Żywiołów porwała do zabawy, rozpaliła emocje i dała radość ze wspólnego odkrywania świata. Dalej uczniowie udali się do planetarium, gdzie podziwiali pokaz pt. „Z wizytą u pana Twardowskiego”. Seans odkrył przed nimi tajemnice księżyca. Przybliżył zjawiska astronomiczne takie jak zaćmienia słońca czy fazy księżyca. Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie.

Następnym etapem było Orientarium, czyli najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo - Wschodniej. Dzieci zachwyciły się podwodnym tunelem, w którym podziwiały wiele gatunków ryb. Miały również okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór naturalnych.

Pełni niezapomnianych wrażeń wszyscy wrócili do domów! Wycieczkowiczom pomogła wspaniała wiosenna aura, dzięki której nacieszyli wszystkie zmysły.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem