Złota Drużyna w Złotej Szkole

        Z ogromną radością i dumą ogłaszamy, że po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej zdobyła tytuł Złotej Szkoły NBP IV edycji 2023/2024.  Znaleźliśmy się w gronie 258 szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce, które są prawdziwymi kuźniami wiedzy ekonomicznej, przed którymi historia polskiego złotego nie będzie  miała żadnych tajemnic. Należy wspomnieć, że po czterech edycjach jesteśmy wśród 684 szkół w całej Polsce, które mogą poszczycić się tytułem „Złota Szkoła NBP”. 

         Prawdziwą niespodzianką był fakt, że organizatorzy ogólnopolskiego projektu po raz kolejny dostrzegli zaangażowanie naszych uczniów i całej społeczności szkolnej w realizację wszystkich zadań oraz udział w dodatkowych aktywnościach. Ale to, co się wydarzyło w czasie uroczystej gali w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zajęliśmy I miejsce w kategorii Warsztaty uczniowskie i  w nagrodę nasza szkoła otrzymała 10 000 złotych. Kapituła konkursowa doceniła nasze starania, które  zaowocowały następującymi inicjatywami:

  • Gra miejska po Warszawie - ,,Polski złoty”
  • ,,Przygoda w Świecie Waluty" - Dzień Gier Ekonomicznych  dla klas 1-8
  • Quiz ,,100 pytań na 100 lat polskiego złotego w obiegu”
  • Gra miejska w Opatówku - ,,100 minut złotego Polskiego”       
  • Quiz na najlepszego znawcę ,,Stulecie z polskim złotym”

         Drużyna projektowa w składzie: Nikodem Alejziak kl. VIII, Piotr Alejziak kl. VIII, Michał Błaszczyk kl. VIII, Adrian Kalinowski kl. VIII, Jan Panfil kl. VIII, Jakub Waszak kl. VIII, Lena Borwik kl. VII, Natalia Kałuża kl. VII, Igor Olszewski kl. VII, Emilia Pilas kl. VII, Piotr  Pilas kl. VII, Karolina Ugorna kl. VII oraz koordynatorki: Katarzyna Wyborna i Izabela Krupińska składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wspierały ich działalność na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem