Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Następny rok szkolny już za nami. Przed nami wyczekiwany czas - wakacje, dwa miesiące odpoczynku i zbierania sił potrzebnych do dalszej nauki.

21 czerwca, o godz. 8.00 cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Za stołem prezydialnym zasiedli: pani Violetta Słupianek – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu, pan Arkadiusz Łańduch – dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Opatówek, pan Damian Jakóbczak – radny Gminy Opatówek, dyrektor pani Edyta Banasiak oraz panie Wiesława Giercarz i Katarzyna Wyborna. Wśród zaproszonych gości znalazły się przedstawicielki Rady Rodziców – pani Kinga Jopek, pani Renata Pilas, pani Bogumiła Kurowska, pani Alicja Zymon.

Na początku uroczystości nastąpiło pożegnanie absolwentów. Podniosłego charakteru temu wydarzeniu dodało przekazanie sztandaru szkoły. Następnie dyrektor pogratulowała absolwentom wyników w nauce. Wręczyła im świadectwa, dwóch ósmoklasistów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Jakub Waszak - uczeń z najwyższą średnią ocen i wzorowym zachowaniem został obdarowany upominkiem od Burmistrza Gminy Opatówek oraz pamiątkową złotą sową wydrukowaną w technologii 3D. Te figurki są wręczane najlepszym uczniom naszej szkoły. Oprócz nagród za wyniki w nauce poszczególni uczniowie zostali uhonorowani dyplomami, książkami certyfikatami, walizkami za pełnienie funkcji chorążego oraz zdobycia I miejsca w IV edycji Ogólnopolskiego projektu ,,Złote Szkoły NBP”. Rodzice również zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi i podziękowaniami za to, że przez wiele lat wspierali szkołę w różnorodnych działaniach.

Uczniowie najstarszej klasy w krótkich słowach wyrazili wdzięcznością za to, że mogli przez lata zdobywać wiedzę i umiejętności pod troskliwym okiem swoich nauczycieli i w towarzystwie młodszych kolegów i koleżanek. Pani Edyta Banasiak życzyła dostania się do wybranych szkół, by każdy miło i radośnie spędził wakacje i rozpoczął nowy etap w swoim życiu.

Po ślubowaniu absolwentów nastąpił kolejna część uroczystości. Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła przedszkolakom upominki a najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i podziękowania dla rodziców za pracę na rzecz szkoły.

Na zakończenie Pani dyrektor podkreśliła fakt, że współpraca całej społeczności szkolnej przynosi niesamowite efekty. Nasza szkoła obchodziła jubileusz 75-lecia, otrzymała tytuły Wielkopolskiej Szkoły Roku oraz Złotej Szkoły NBP, co przyniosło gratyfikację finansową w wysokości 25 tys. złotych oraz wygrała pracownię komputerową w konkursie NASK o wartości ponad 40 tys. złotych.

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Burmistrzowi Gminy Opatówek za ufundowanie nagród.

Wszystkim życzymy wielu chwil odpoczynku i relaksu przez najbliższe miesiące.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem