Spotkanie z ratownikiem medycznym

W ramach realizacji tematu „Zdrowie” programu profilaktyczno- wychowawczego „Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej” realizowanego w klasie IV, 19.04.2024. naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Michałowski- ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Kaliszu.

Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak prawidłowo ułożyć osobę poszkodowaną oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Pan ratownik uświadomił uczniom klas I- III, klasie IV oraz przedszkolakom na czym polega jego praca. Uświadomił uczniom iż ważny jest poszkodowany, ale także my jako ratujący, musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przypomniał uczniom ważne telefony alarmowe.

Odpowiadał na pytania dzieci, które, jak stwierdził „...były wykraczające poza ich wiek...” Docenił dużą widzę i zaangażowanie w spotkanie.

Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego oraz zobaczyli wnętrze ambulansu i jego wyposażenie.

Dzięki takim spotkaniom nasi wychowankowie uczą się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia, a także ochronią ich własne zdrowie.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem