Wycieczka do Trójmiasta

10 czerwca 2024r. w poniedziałek uczniowie klas: V, VI VII i VIII wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili Westerplatte - symbol wybuchu II wojny światowej. Stamtąd zabytkową łodzią odbyli rejs do Gdańska, gdzie zwiedzili charakterystyczne miejsca: Złotą Bramę, kościół Mariacki, Stare Miasto z zabytkową fontanną Neptuna na Długim Targu, przed wejściem do Dworu Artusa. Po zwiedzaniu i zakwaterowaniu w pensjonacie w Chłapowie przyszedł czas na spacer brzegiem morza. Na plaży młodzież czuła się jak ryba w wodzie.

Drugiego dnia nasi turyści rozpoczęli swoje wojaże od koncertu w Katedrze Oliwskiej. Następnie wrażenia słuchowe zamienili na wrażenia wzrokowe, spacerując po przyległym do katedry parku im. Adama Mickiewicza. Kolejnym punktem był spacer po Monciaku, czyli po sławnym w całej Polsce deptaku na ulicy Bohaterów Monte Cassino, biegnącej prosto do najdłuższego molo nad Morzem Bałtyckim. Na zakończenie wizytowali Dar Pomorza - trzymasztowy żaglowiec szkolny. Tam mogli się przekonać, że zawód marynarza jest bardzo absorbujący.

Trzeciego dnia w drodze powrotnej uczniowie odwiedzili zamek w Malborku. Tam za sprawą opowieści przewodnika i zwiedzanych ekspozycji przenieśli się w czasy średniowiecza. Poznali również życie w zakonie krzyżackim i stan rycerski.

Uczestnicy wycieczki zgodnie przyznali, że każdy dzień obfitował w ciekawe atrakcje, które mogli dzielić w doborowym towarzystwie, więc w dobrych humorach wrócili do domu.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem