Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej.

Konkurs recytatorski u przedszkolaków „Wiersze znane i lubiane”

Przedszkolaki z grupy Misiaczki 29 maja wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. „Wiersze znane i lubiane”. Dzielnie pokonały tremę i pięknie recytowały wybrane wraz z panią wychowawczynią wierszyki. Jury w składzie : pani Marlena Dryka, pani Magdalena Misiak, pani Katarzyna Wyborna (...)

Spotkanie z historią

10 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w barwnym pokazie historycznym grupy rekonstrukcyjnej Rekonstrukto . Przedstawiono wydarzenia od momentu wybuchu II wojny światowej do Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wyposażenie wojskowe, elementy uzbrojenia, (...)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Następny rok szkolny już za nami. Przed nami wyczekiwany czas - wakacje, dwa miesiące odpoczynku i zbierania sił potrzebnych do dalszej nauki. 21 czerwca, o godz. 8.00 cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Za stołem prezydialnym zasiedli: pani Violetta Słupianek – (...)

Piknik rodzinny

Miłym akcentem kończącym rok szkolny był przygotowany przez rodziców piknik rodzinny, który odbył się na boisku szkolnym 18 czerwca. Dzieci i młodzież przybyli licznie, by wspólnie z kolegami i rodzicami pobawić się, pograć i razem spędzić popołudnie. Niewątpliwie atrakcją (...)

,,Szczęśliwej drogi, już czas...”

Tradycyjnym wieczorkiem pożegnalnym zakończyli szkołę podstawową uczniowie klasy VIII. Dla swoich nauczycieli, wychowawców oraz rodziców przygotowali wzruszający program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki i słowa wdzięczności za pierwszy, ważny etap życia. (...)

Rajd rowerowy

W słoneczne czwartkowe przedpołudnie 13 czerwca uczniowie klasy VII zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klasy V oraz nauczycieli na rajd rowerowy pt. ,,Moja Mała Ojczyzna”. Trasa wiodła przez miejscowości, w których mieszkają siódmoklasiści. Rowerzyści w czasie (...)

Wycieczka do Trójmiasta

10 czerwca 2024r. w poniedziałek uczniowie klas: V, VI VII i VIII wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili Westerplatte - symbol wybuchu II wojny światowej. Stamtąd zabytkową łodzią odbyli rejs do Gdańska, gdzie (...)

Wycieczka do Łodzi

7 czerwca klasy druga, trzecia oraz czwarta wraz z opiekunami: p. Wiesławą Giercarz, p. Ewą Janiak, p. Anną Macniak, p. Renatą Szlenkier i p. Marleną Pilarczyk wybrały się na wycieczkę do Łodzi.  Pierwszym punktem wyjazdu był wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się (...)

Dzień Dziecka

Nietypowo, bo 3 czerwca, świętowaliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy, którzy wyczekiwali tego dnia, nie zawiedli się . Czekały na nich liczne atrakcje. Miłośników aktywnego trybu życia do tańca porwała miła pani Żaneta – instruktorka zumby, która poprowadziła warsztaty (...)

Zwycięstwo Anity

Dużym sukcesem zakończył się występ uczennicy klasy VI Anity Kubiak w XXVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Poetów Wielkopolskich w Koźminku. Anita brawurowo wygłosiła wiersz Adama Asnyka i zachwyciła zarówno jury, jak i wszystkich obecnych na widowni. Wykazała się (...)

Zobacz niedawno opublikowane artykuły:

Jeśli poszukujesz archiwalnych artykułów zapraszamy do naszej Kroniki.