Podsumowanie roku szkolnego 1963/1964

Rok szkolny 1963/64

       Rozpoczęto pod hasłem XX-lecia Polski Ludowej. Młodzież szkolna z okrzykiem "Witaj Szkoło" przestąpiła progi szkolne. Pierwszoklasiści w towarzystwie rodziców przybyli do szkoły. Starsza młodzież witała ich serdecznie. Maluchy stojąc szeregiem przyglądały się z zaciekawieniem- jaka też będzie ta nowa szkoła. Na miejsce urlopowanego kierownika p. E. Kornackiego wyznaczono nauczycielkę Wierzbowską Aleksandrę . Pod przewodnictwem Rady Pedagogicznej dziatwa szkolna w liczbie 179 przystąpiła do pracy.

        W miesiącu listopadzie młodzież pięknie zorganizowała uroczystość z urozmaiconym programem na "Dzień Nauczyciela". Młodzież szkolna brała czynny udział w pracach przy odwodnieniu budynku szkolnego. Wartość ich pracy obliczono na 5000 zł. Praca ta była wykonana jako czyn XX-lecia Polski Ludowej.
      Przewodniczący Rady Państwa- Aleksander Zawadzki po ciężkiej chorobie zmarł, a na jego miejsce wybrano Edwarda Ochaba . W Związku Radzieckim ustąpił z swego stanowiska Nikita Chruszczow.

       Staraniem Rady Pedagogicznej urządzono piękną imprezę choinkową ku ogólnemu zadowoleniu wszystkich uczniów.

       W miesiącu czerwcu zorganizowano wycieczkę na Targi Poznańskie. Również w czerwcu odbyło się uroczyste przyrzeczenie harcerskie. Harcerki kl.VI urządziły przedstawienie dla klasy I, II i III pt. "Jaś i Małgosia".

        W dniach od 2-5 lipca 1964r w Sokołówce odbyło się szkolenie zastępowych, na które wydelegowano z naszej szkoły: Marię Wawrzyniak, Marię Baran, Teresę Jakubczak, Sławomira Kornackiego i Józefa Wilczyńskiego . Oprócz tego na obóz harcerski na Krzyżówki wyjechały druhny były to: B. Zielińska i M. Wawrzyniak. Koło Turystyczne pod kierunkiem kierownika E. Kornackiego odbyło wycieczkę w góry Sudety i do Czechosłowacji. Pogoda nie sprzyjała wycieczkowiczom. Podczas wakacji zginął tragiczną śmiercią Broniecki Bolesław uczeń kl. VI pozostawiając głęboki żal w sercach kolegów i w sercach najbliższego otoczenia.

Wierzbowska