SPACERKIEM PO OPATÓWKU

O atrakcyjności Opatówka pisaliśmy już nie raz. Nie dziwi więc fakt ,że miasto to jest często odwiedzane. 19 kwietnia odwiedzili je uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią panią Urszulą Borwik i panią Pauliną Felińską.

            Po raz kolejny otworem stanęły gościnne mury Urzędu Miejskiego Gminy Opatówek. Dzieci wraz z opiekunkami powitali pan Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Gminy Opatówek oraz pan Arkadiusz Łańduch - dyrektor ZEAS-u. Goście  zostali zaproszeni  do obejrzenia poszczególnych pomieszczeń, jak zwykle,  szczególnym zainteresowaniem cieszył się gabinet burmistrza i sala sesyjna. Uczniowie dowiedzieli się, jakimi sprawami zajmuje się urząd i jaka jest jego struktura. Zajrzeli do Urzędu Stanu Cywilnego, ZEAS- u, odwiedzili panią skarbnik, a w ,, Ochronie Środowiska” musieli się wykazać wiedzą na temat segregacji śmieci. Spotkała ich również miła niespodzianka, zostali obdarowani słodyczami, soczkami i upominkami z logo gminy.

            Następnie czwartoklasiści w towarzystwie pani Jadwigi Miluśkiej – Stasiak udali się na pełen atrakcji spacer po Opatówku. Znana bibliotekarka i regionalistka pokazała dzieciom: najstarsze budynki, dąb ,, Wolność”, dom Gillerów, żelazny mostek, budynek folwarczny, figurę św. Józefa i park. W niezwykle obrazowy sposób pani Stasiak przedstawiła informacje o generale Zajączku  i historię kościoła.

            Czas w miłym towarzystwie i w pięknym otoczeniu minął szybko. Lekki poczęstunek  i … powrót do szkoły. Oczekując na autokar, pani Borwik opowiedziała wychowankom o figurze św. Jana Nepomucena.