"NIECH CIĘ WIELBI CAŁY ŚWIAT, ALLELUJA!”

Słowa pięknej pieśni Eleni stały się mottem uroczystej akademii z okazji Świąt Wielkanocnych, przygotowanej przez uczniów klasy II, III i przedszkolaków z grupy  ,,Słoneczka” pod opieką pani Renaty Szlenkier, pani Ewy Olszyny, pani Pauliny Felickiej  i pani Urszuli Borwik.

            Po długim poście i żałobnym Wielkim Tygodniu nadchodzą wesołe i ożywione Święta Wielkanocne, kojarzące się z jajkami, palmami, babami i barankiem. Wielkanoc bogata jest w tradycje, zwyczaje i zabawy. Jak je obchodzimy? Skąd się wzięły? Czy o wszystkich pamiętamy? Właśnie  to było tematem programu artystycznego, który odbył się 12 kwietnia w naszej szkole. Na uroczystość przybyli goście: pan Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Gminy Opatówek, pan Eugeniusz Gruszka, pani Kinga Jopek, pani Renata Pilas i pani Magdalena Grzeluszka – przedstawicielki  Rady Rodziców, dyrektor Teresa Kobierska, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, przedszkolaki i uczniowie.

            Urocza dekoracja, rodzinna atmosfera, piękne wiersze  i barwne scenki, piosenki i układy taneczne sprawiły , iż wszystkim zgromadzonym udzielił się radosny nastrój, a serca napełniły się miłością i pokojem. Wiele emocji wzbudziła znana i przekazywana z pokolenia na pokolenie tradycja polewania się wodą, śmigus-dyngus, uśmiech na twarzy powodowały dzieci wcielające się  w bazie, zajączki i kurczątka.   

            Wiosenne świętowanie zakończyły życzenia złożone przez panią dyrektor, pana Krzysztofa Dziedzica i panią Kingę Jopek. Wszyscy goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali upominki w postaci wykonanych przez uczniów wielkanocnych  koszyczków.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem