„Witajcie w naszej bajce”- uroczystość pasowania na czytelnika

Witamy Cię w naszej bibliotece.

Staraj się czerpać z książek

Jak najwięcej mądrości i radości

Szanuj je, jak najbliższych sercu przyjaciół!

15 maja odbyło się przyjęcie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej w poczet czytelników. Zanim to nastąpiło uczniowie udali się w podróż do krainy bajek, wspierani przez wychowawczynię panią Ewę Janiak. Ich przewodnikami były koleżanki z klasy I gimnazjum Natalia Olejniczak i Julia Reksa. Uczniowie wykazali się ogromną bajkową wiedzą oraz talentem muzycznym śpiewając piosenkę z filmu Akademia Pana Kleksa pt:” Witajcie w naszej bajce”. Najważniejszą częścią był moment pasowania na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplom, oraz upominki. Na twarzach pierwszaków widoczny był uśmiech oraz błysk w oczach. Podczas uroczystości został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny na temat „Moja ulubiona postać z bajki”. Wzięło w nim udział 10 uczniów. Prace uczniów oceniało jury w składzie: Panie Małgorzata Urbaniak, Katarzyna Wyborna i Renata Szlenkier. I miejsce zajęła Dominika Rybicka, II miejsce Karolina Perskawiec, III miejsce Anna Karwacka oraz Gabriela Stępień. Wyróżnienia: Jan Gibus, Krystian Janiak, Maria Jopek, Patrycja Kraszewska, Anna Olejnik, Anna Wywijas.

Jury oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy. Gorące wyrazy wdzięczności za przekazanie nagród rzeczowych kierujemy do pani przewodniczącej rady rodziców Arlety Reksy.

Nowym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek. Zapraszamy do biblioteki, będziecie tu zawsze mile widziani.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem