Informacje o uroczystościach pogrzebowych

Szanowni Państwo, jak informuje Diecezja Kaliska:
13 listopada br. zmarł śp. ks. kanonik dr Jacek Paczkowski, proboszcz parafii św. Jakuba Ap. w Tłokini Kościelnej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się wg następującego porządku:

16 listopada (czwartek) - kościół parafialny pw. św. Jakuba Ap. w Tłokini Kościelnej
godz. 18.30 - różaniec
godz. 19.00 - Msza św. żałobna

17 listopada (piątek) - kościół parafialny pw. Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wielkopolskim
godz. 11.30 - różaniec
godz. 12.00 - Msza św. pogrzebowa
Po Mszy św. pogrzeb na miejscowym cmentarzu.

Zmarłego Kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu...

W związku z uroczystościami pogrzebowymi  w kościele parafialnym w Tłokini Kościelnej w dniu 16 listopada o godz. 18.30 proszę o dowiezienie uczniów do kościoła oraz odebranie ich po uroczystościach. Piątek (17 listopada) ustalam dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Proszę o zgłoszenie wychowawcom  potrzeby zorganizowania w szkole opieki w świetlicy. Informuję także, że będziemy organizować wyjazd na uroczystości pogrzebowe do Ostrowa Wielkopolskiego. Wyjazd ze szkoły o godzinie 10.15. Ze względów organizacyjnych proszę o zgłoszenie wychowawcom klas do środy, tj. 15 listopada, wszystkich chętnych (uczniów i ich rodziców) do skorzystania z dowozu zorganizowanego przez szkołę.
Bardzo proszę o liczny udział społeczności szkolnej w uroczystościach pogrzebowych.

Z poważaniem Edyta Banasiak
dyrektor szkoły

 

W księdze Jerycha zapisano:

„I dam Wam pasterzy według mego serca, by Was paśli rozsądnie i roztropnie”

I łaskawy Bóg dał nam pasterza. Pasterza rozsądnego i roztropnego – ks. Jacka Paczkowskiego. Tylko nie powiedział, że na tak krótko …

Drogi Księże Proboszczu, dziękujemy Ci za to, że byłeś z nami, Bóg zapłać za owoce Twojej pracy: msze święte, katechezy, modlitwy, udzielone sakramenty, rekolekcje, różaniec, za każde dobre słowo, za słowa otuchy, uśmiech i serdeczność.

Dziś żegna Cię cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej. Jesteśmy dziś z Tobą. Stoimy przy Twojej trumnie pełni nadziei, że Dobry Bóg wynagrodzi Ci, Księże Jacku, trudy ziemskiego pielgrzymowania i kapłańskiej posługi.

Pamiętajmy , że Pan Bóg patrzy na śmierć inaczej niż my. My widzimy ją jako koniec drogi, Bóg jako bramę do wieczności. Dlatego ból oraz poczucie straty zamieńmy w nadzieję i radość, że nasz Drogi Ksiądz Proboszcz udał się na spotkanie ze swoim Panem, któremu powierzył swoje życie.

Stojąc u bram Niebios, miej nas Księże Proboszczu w pamięci i zanoś błagania za swoich parafian.

Niech Pan Bóg obdarzy Cię życiem wiecznym. Drogi Księże Proboszczu, Nasz Pasterzu, spoczywaj w pokoju!

Rodzinie pogrążonej w ogromnym smutku składamy szczere, płynące z głębi naszych serc wyrazy współczucia. Niech Pan Bóg ma Was w swojej opiece.Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Władysława Broniewskiego
w Tłokini Wielkiej