V Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Dla Ciebie, Ojczyzno”

13 listopada w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej odbyła się piąta edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Dla Ciebie, Ojczyzno”. Zorganizowały go nauczycielki języka polskiego - pani Wiesława Giercarz i pani Izabela Krupińska, w jury zasiadły - pani Magdalena Misiak i pani Anna Macke, a uczestnikami byli uczniowie ze szkół podstawowych w Chełmcach, Opatówku, Rajsku i Tłokini Wielkiej.

Uczeń klasy VIII Jakub Waszak serdecznie przywitał wszystkich zebranych i podkreślił fakt, że tak wielu młodych ludzi pragnie mówić o ojczyźnie. Natomiast uczniowie klasy III wprowadzili zebranych w podniosły nastrój za sprawą pieśni ,,11 listopada”. Swój talent, śpiewając patriotyczną pieśń ,,Zachwyca nas Polska”, zaprezentował również Artur Jaroczyński z klasy V przy wtórze szkolnego chórku. Po tym wprowadzeniu nadszedł czas na wystąpienia, w których wybrzmiewała miłość do Polski, duma z bycia Polakami oraz radość, że od 105 lat możemy żyć w wolnym kraju. Te wszystkie emocje udzieliły się komisji, która postanowiła uhonorować uczestników w trzech kategoriach wiekowych:

 

Uczniowie klas I-III

I miejsce: Alicja Olejnik z SP w Tłokini Wielkiej

II miejsce: Hanna Przepiórka SP w Chełmcach

III miejsce: Marcin Tomaszewski z SP w Rajsku

III miejsce: Amelia Zymon SP w Tłokini Wielkiej

 

Uczniowie klas IV-VI

I miejsce: Anita Kubiak z SP w Tłokini Wielkiej

II miejsce: Bartłomiej Waliś SP w Chełmcach

III miejsce: Agnieszka Kosierb SP w Opatówku

 

Uczniowie klas VII-VIII

I miejsce: Alicja Jabłońska z SP w Chełmcach

II miejsce: Maja Kuczyńska z SP w Opatówku

III miejsce: Marika Nawrot z SP w Rajsku

 

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i opiekunom.

Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców za przygotowanie dla uczestników słodkiego poczęstunku, pani Dyrektor Edycie Banasiak za wsparcie inicjatywy, a szanownemu jury za okazane serce i poświęcony czas. Zapraszamy w przyszłym roku do udziału w konkursie.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem