Wycieczka do Torunia

12 września uczniowie klas V, VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia dofinansowaną z projektu ,,Poznaj Polskę“.

            W wyśmienitych humorach wycieczkowicze zawitali do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – miejsca kreatywnej zabawy, pełnym niezwykłych stanowisk interaktywnych. Na sześciu piętrach znajdowały się sale ekspozycyjne i pracownie naukowe, gdzie zwiedzający mogli m. in. samodzielnie przeprowadzać eksperymenty z różnych dziedzin nauki oraz poznawać prawa przyrody. Uczniowie w czasie zabawy mieli okazję wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, o których do tej pory nierzadko nie mieli pojęcia. Było to dla nich cennym doświadczeniem.

Następnie sympatyczna pani przewodnik oprowadziła nas po Starówce. Uczniowie podziwiali Ratusz Staromiejski od strony dziedzińca, potem zaś pokonali schody i wspięli się na jego wieżę. Poznali dom i pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, pomnik Flisaka, majestatyczny Dwór Artusa, wiekowe kamienice oraz kościół Ducha Świętego. We wszystkich tych miejscach usłyszeliśmy wiele faktów i ciekawostek dotyczących bogatej historii, architektury czy obyczajowości z czasów sprzed ok. 500 lat. Nie zabrakło również degustacji toruńskich specjałów w Muzeum Żywego Piernika. Wszyscy obecni na pamiątkę zakupili sobie te przysmaki w różnych wariantach smakowych.

            Gdy zapadł zmrok, wycieczkowicze udali się w drogę powrotną, a z okien autokaru widzieli w całej okazałości Wisłę oraz panoramę miasta. Wizyta w Toruniu była pełnym humoru, niezapomnianym przeżyciem. Uśmiechnięci i rozśpiewani uczniowie wrócili bezpiecznie do swoich domów.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem