Wycieczka do Wrocławia

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast Polski, dlatego też 21 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII wraz z opiekunami wybrali się tam na wycieczkę.

Swoją przygodę z Wrocławiem rozpoczęli od Starego Miasta, gdzie podziwiali m. in. Stary Ratusz, który jest nie tylko historyczną siedzibą władz miasta, ale także skarbem architektury na skalę europejską. Z ratuszem sąsiaduje kompleks kamienic, a także pomnik Aleksandra Fredry, który został przeniesiony do Wrocławia w 1956r. z Lwowa. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, np. dlaczego na Kamienicy pod Siedmioma Elektorami jest osiem postaci? Które kamienice gościły koronowane głowy? Dlaczego mostek łączący dwie wieże kościoła p.w. św. Magdaleny nazywa się „Mostem Pokutnic”? Który władca powołał do życia Uniwersytet Wrocławski? Wielkim zaskoczeniem było dla słuchaczy to, że tak piękna Starówka podczas II wojny światowej była zniszczona w 60%.

Podziwiali piękną gotycką bazylikę p.w. św. Elżbiety z ponad 91- metrową wieżą oraz fasadę Uniwersytetu Wrocławskiego. Widzieli średniowieczne więzienie, w którym do dziś jeden z więźniów odsiaduje wyrok. Swoje zwiedzanie Starego Miasta zakończyli przy budynku Poczty Polskiej skąd udali się do nowoczesnego, wielofunkcyjnego kompleksu architektonicznego łączącego w sobie powierzchnię handlowo-usługowo-rozrywkową – Sky Tower. Tam z wysokości 49 pięter mogli oglądać panoramę miasta. Następnie udali się w kierunku Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej zlokalizowanej na Pergoli. W tym miejscu podziwiali wodne widowisko, któremu towarzyszyła muzyka klasyczna. Pokaz zachwycił wszystkich, ponieważ był zsynchronizowany z dynamiką, rytmem muzyki, co dało cudowne wrażenie artystyczne. Prawdziwą przyjemnością tego gorącego dnia, było to, że uczniowie mogli skorzystać z „wodnej ochłody” przy fontannach, po czym udali się do Ogrodu Japońskiego, gdzie zobaczyli piękną aranżację przestrzeni oraz wiele oryginalnych roślin i wspaniałych kaskad.

Po spacerze w tak malowniczej scenerii młodzież zmęczona, ale szczęśliwa z bagażem nowych doświadczeń i wiedzy udała się w drogę powrotną do swoich domów.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem