Z WIZYTĄ W OPATÓWKU

Piątkowy dzień (16.06.2023r) uczniowie klasy I, II, i III wraz z wychowawczyniami oraz panią Urszulą Borwik spędzili na wycieczce szkolnej w Opatówku. Zwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku przy ul. Dworcowej. W sali kinowej obejrzeli film pt. „Pies w rozmiarze XXL”. Głównym bohaterem filmu jest Marmaduke, pies kanapowy, który wyrósł na dużego zwierza daleko wykraczając poza rozmiary standardowej kanapy. Jak czytamy w ofercie „ z jednej strony uwielbia on zabawę i kłopoty, ale w głębi serca czuje się odpowiedzialny za swoich opiekunów, których kocha najmocniej na świecie. Życiem Marmaduke’a i jego ludzkiej rodziny zawładnie świat pokazów psów rasowych oraz cała masa zadzierających do góry swoje mokre nosy psich ślicznotek i szczerzących się groźnie rywali. Czy wyszczekany bohater uwierzy w siebie i zdobędzie tytuł najlepszego pupila świata?” Na te i inne pytania odpowiedzieli sobie uczniowie po obejrzeniu seansu.

Kolejnym miejscem do którego udali się wycieczkowicze była Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, bawiły się w rozpoznawanie "min" wydrukowanych na kartkach i wybierały, te najbliższe ich samopoczuciu. Rozmawiały o emocjach, niezwykle trafnie opisywały towarzyszące im każdego dnia uczucia radości, zniecierpliwienia, czy smutku. Wspólnie zastanawiały się i szukały sposobów radzenia sobie z nimi. Główną atrakcją było obejrzenie bajki pt. „O borsuku, który na cały świat się obraził” w teatrzyku kamishibai.  Następnie pełni wrażeń i pozytywnych emocji udali się do pobliskiej pizzerii i lodziarni na małe „co nieco” . W godzinach popołudniowych uczniowie trochę zmęczeni, ale zadowoleni powrócili do szkoły.

Opiekunowie wycieczki dziękują pani Agnieszce Przepiórce, pracownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku oraz panu Pawłowi Figlowi, kierownikowi Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku za serdecznie przyjęcie i zorganizowanie ciekawego spotkania.