Innowacja pedagogiczna pt. „Pomalujmy nasz świat na życzliwość”

W dniach 21-25 listopada 2022r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w innowacji pedagogicznej pt. „Pomalujmy nasz świat na życzliwość”. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia były pani Beata Rogala oraz pani Izabela Krupińska.

W ciągu całego tygodnia na niemalże każdym przedmiocie uczniowie były zachęcani do różnorodnych działań, mających na celu wzbudzenie pozytywnych emocji oraz uwrażliwienie wszystkich na wzajemną życzliwość. W ten oto sposób uczniowie na języku polskim pisali do siebie listy pełne życzliwości oraz dekorowali szkołę cytatami i aforyzmami dotyczącymi dobroci i uśmiechu, na informatyce wysyłali sobie e-kartki z komplementami, na religii oglądali film o misjonarzu Carlo Acutisie, na plastyce malowali słoneczka życzliwości, na historii dowiedzieli się, skąd wywodzi się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ponadto dzieci z klas I-III rozwiązywały krzyżówkę, której hasłem było słowo „uśmiech”. Klasa VII przeprowadziła we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zbiórkę karmy dla schroniska, w którą zaangażowało się mnóstwo osób. Podczas tygodnia życzliwości nastąpiła nawet zamiana ról. Tym razem to uczniowie przygotowali dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły zadania związane z byciem dobrym i życzliwym.

W szkole został przeprowadzony również Plebiscyt na Królową i Króla Życzliwości, który polegał na wyłonieniu w każdej klasie najbardziej życzliwych osób. Oto wyniki plebiscytu:

Kl. I

Królowa Maria Pilas

Król Olaf Sztrajt

Kl. II

Królowa Lena Bach

Król Stanisław Olejnik

Kl. III

Królowa Magdalena Olszewska

Król Filip Pasternak

Kl. IV

Królowa Hanna Panfil

Król Krzysztof Grzeluszka

Kl. V

Królowa Agata Ciesielska

Król Kacper Waszak

Kl. VI

Królowa Karolina Ugorna

Król Igor Olszewski

Kl. VII

Król Jan Panfil

Kl. VIII.

Królowa Julia Dymarczyk

Król Wiktor Dymarczyk

Uczniowie postanowili również wybrać najbardziej życzliwe osoby dorosłe w naszej szkole. W drodze głosowania Królową Życzliwości została pani Izabela Krupińska, a Królem Życzliwości pan Bogdan Chabierski. Podczas piątkowego apelu podsumowującego działania minionego tygodnia Pani Dyrektor nałożyła złote korony na głowy zwycięzców. Głośne brawa, salwy śmiechu, fotobudka życzliwości i wiele innych… To był fantastyczny tydzień pełen życzliwości. Oby dobroć trwała w naszej szkole jak najdłużej! Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zapraszamy do fotorelacji:

Przejdź do galerii powiązanej z artykułem